Szlifowanie i polerowanie posadzki segmentami diamentowymi

Szlifowanie i polerowanie posadzki segmentami diamentowymi to gruntowna renowacja kamienia. Proces ten zaczynamy wykorzystując dyski diamentowe o gradacji 10, 30, 60 eliminując wszelkie powstałe przez lata nierówności czy rysy. Po osiągnięciu perfekcyjnie równego poziomu przechodzimy do polerowania wykorzystując tym razem dyski diamentowe o drobnym uziarnieniu 120, 200, 400, 800, 1500. Etap ten zapewnia ostateczną eliminację płytkich rys aż do uzyskania finalnego efektu lustrzanego połysku. Na zakończenie procesu renowacji używamy proszków polerskich oraz zabezpieczamy posadzkę poprzez impregnację.


Zobacz film

Polerowanie marmuru padami diamentowymi

Polerowanie marmuru padami diamentowymi jest jednym ze sposobów na poprawienie stanu posadzki nie ingerując w kamień tak jak podczas szlifowania i jest znacznie tańszym rozwiązaniem. Polerowanie z reguły odbywa się stosując 3 pady. Czasami ze względu na ciężkie zarysowania lub pozostały brudny osad stosujemy dodatkowe pady o niskiej granulacji aby głębiej spenetrować kamień. Po zakończeniu polerowania stosujemy - jak podczas gruntownej renowacji - proszek polerski oraz impregnat. Dzięki zastosowaniu padów diamentowych odzyskujemy połysk oraz utrzymujemy lśniącą powierzchnię.


Zobacz film

Krystalizacja posadzki

Krystalizacja posadzki jest procesem chemicznym mającym na celu utwardzenie powierzchni marmurowej nadając naturalny połysk. Proces krystalizacji odbywa się poprzez zastosowanie środka chemicznego – krystalizatora - oraz pada z wełny stalowej. Podczas krystalizacji dochodzi do reakcji chemicznej w której miękki węglan wapnia znajdujący się w marmurze zmienia się w krzemian wapnia charakteryzujący się duża twardością i odpornością na zarysowania. Dzięki krystalizacji posadzka zostaje zabezpieczona przed szybszym zniszczeniem, poprawia połysk kamienia oraz ułatwia codzienną pielęgnację.


Zobacz film

Szczotka antyczna

Szczotka antyczna nadaje podłodze stary antyczny wygląd. Najczęściej stosowana jest w miejscach które znajdują się pod ochroną konserwatora zabytków – Kościoły, Dwory itp. Szczotka antyczna bardzo dokładnie doczyszcza marmur czy granit pozostawiając efekt antyczny. Przywraca naturalny kolor kamienia przy tym nie ingeruje w kamień i nie narusza kilkusetletniej struktury podłoża. Na zakończenie prac stosujemy środek chemiczny antiko zabezpieczający posadzkę oraz uwydatniający jej antyczny wygląd.


Zobacz film