Renowacja posadzek kamiennych najcześciej wykonanych z marmuru i granitu polega na uzyskaniu głębokiego, lustrzanego połysku, na starej, zniszczonej poprzez użytkowanie podłodze dzięki szlifowaniu i polerowaniu. Po wykonaniu wszystkich prac renowacyjnych uzyskujemy w efekcie końcowym pozytywne wrażenie nowej posadzki oraz łatwiejszą konserwację i utrzymanie jej w czystości.


UPROSZCZONY OPIS WYKONANIA USŁUGI

Czyszczenie – usuwamy nagromadzony brud umożliwiając ocenę stopnia zużycia lub uszkodzenia powierzchni posadzki, zabezpieczamy ściany oraz wszystkie elementy znajdujące się na posadzce przed wykonaniem prac.

Równanie i szlifowanie - proces szlifowania rozpoczynamy wykorzystując dyski diamentowe o gradacji 0 (30). Podłogę szlifujemy do uzyskania perfekcyjnie równego poziomu, usuwamy nierówności powierzchni posadzki, Następnie powtarzamy czynność szlifu z wykorzystaniem dysków o gradacji 1 i 2 (50, 100). Etap ten pozwala wyeliminować głębsze rysy spowodowane przez dyski najagresywniejsze o gradacji 0.

Polerowanie to czynność, do której wykorzystuje się tarcze o bardzo drobnym uziarnieniu, to już praca z wykorzystane dysków resibondowych lub/i paveluxów ( 200, 400, 800, 1500, 3000 ). Etap ten zapewnia ostateczna eliminację płytkich rys aż do uzyskania finalnego efektu – lustrzanego połysku

Zakończenie prac - jest wypolerowanie z użyciem proszku polerskiego. W zależności od potrzeb można również użyć impregnatory lub skrystalizować podłogę.

Zabezpieczanie posadzki po wykonanej usłudze - aby utrzymać połysk zalecamy zastosowanie systemu wycieraczek - maty wejściowe, oraz codzienne przemywanie jej preparatami dostępnymi w naszej ofercie. Powierzchnie wówczas są bardziej odporne na zarysowania, w mniejszym stopniu przepuszczają wodę i utrudniają przywieranie brudu do posadzki.

Proces renowacji posadzek przeprowadzamy różnymi technologiami w zależności od stopnia zużycia materiału oraz zgodnie z potrzebą naszych klientów.

Prace renowacyjne przeprowadzamy zarówno w godzinach dziennych, oraz nocnych – tak by nie zakłócać nominalnego przeznaczenia obiektu

Usługę wykonujemy w budynkach użyteczności publicznej, handlowej, bankach, hotelach restauracjach, kościołach oraz domach prywatnych

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz fachową obsługę.

Po zakończeniu usługi zaopatrzymy Państwa w środki do pielęgnacji kamienia.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Z przyjemnością przedstawimy różne metody renowacji i dobierzemy tę najwłaściwszą wraz z odpowiednią technologią pielęgnacji kamienia.

Specjalnie dla Państwa przeprowadzimy również bezpłatną próbę szlifu na wybranym fragmencie posadzki.